
11 oktober 2026
Vrouwen 1 trad op zaterdag 10 oktober aan op sportpark Polanen in Monster. De verwachtingen waren vooraf laag gespannen. Monster VR1 is de nummer 4 uit de stand. Nummer 5 Papendrecht VR1 ging zonder wissels op pad, dus met slechts 11 speelsters waaronder 2 licht geblesseerden waarvan onduidelijk was hoelang ze het zouden volhouden. De rood-zwarten gingen daarom met een aangepast strijdplan het veld op: de tegenstanders laten voetballen, ze rond de middellijn opvangen, compact blijven, zeker in het midden, en wachten op de momenten om toe te kunnen slaan. Het strijdplan werkte goed. Door een moment van onoplettendheid wisten de Westlanders te scoren maar verder dan dat kwamen ze niet.
In de rust werd afgesproken om op dezelfde manier door te gaan maar bij balverovering voor een snelle omschakeling te zorgen. Het gevoel kwam dat er wat te halen viel. Ondanks de verdedigende speelwijze wist Papendrecht VR1 veel kansen te creëren zonder die af te maken. In de slotfase werd alles op alles gespeeld en druk gezet op verdediging van Monster. In minuut 88 werd de bal voor het doel van Monster gebracht. Chantal Vogel schoot binnen en zette zo de 1-1 eindstand op het scorebord.
De Papendrechtse dames hebben hard gewerkt en perfect het tactische plan uitgevoerd dat normaal niet hun speelwijze is. Er is gevochten en vanwege de smalle selectie voelt dit gelijkspel als een zege. De trainer is supertrots. Wat hebben onze dames gebuffeld, in dienst van team. Het tactisch plan heeft gewerkt. Eén Team, één Taak, Strijden tot het einde.
