4 september 2026

Na de ruime winst vorig weekend bij Tricht (2-5) komt op 5 september IFC naar het Slobbengors voor het 2e duel in de bekerpoule. De mannen uit Hendrik-Ido-Ambacht hebben zich fors versterkt ten opzichte van het vorige seizoen. De klacht van trainer Nijssen was dat zijn selectie niet breed genoeg was en hij daardoor de beoogde doelstelling, minimaal een periode in de eerste klasse, niet haalde. Eigenlijk haalde IFC wat ons betreft nog een punt teveel want in de laatste thuiswedstrijd van het seizoen liet Papendrecht na om de vele kansen na de 1-0 voorsprong te benutten en kreeg tot overmaat van ramp in de laatste minuut een zondagsschot te verwerken dat doel trof hetgeen onze kans op lijfsbehoud vrijwel deed vervliegen. Maar dat is geweest en inmiddels zijn beide ploegen begonnen aan een nieuw seizoen.

IFC verloor op 29 augustus verrassend thuis met 1-4 van Sliedrecht dat al bij de rust op een 0-3 voorsprong kon bogen. IFC speelde een uur lang geen goede wedstrijd tegen het felle Sliedrecht. Pas nadat Nijssen tegelijkertijd liefst een viertal spelers wisselde, kwam er meer schwung in de ploeg. Verder dan een tegentreffer en een aantal kansen kwam IFC niet en dus ging het team van de voormalige Papendrecht-spelers Rick Molenaar, Justin Beemsterboer en Jurvenny Bernadina met een verdiende en onverwacht ruime zege terug naar De Lockhorst. Justin scoorde in deze wedstrijd 1 maal, terwijl Jurvenny er zelfs 2 voor zijn rekening nam. IFC zal ongetwijfeld uit zijn op revanche. Trainer Nijssen dient waarschijnlijk nog eens na te denken of hij het door hem tegen Sliedrecht gehanteerde 4-4-2-systeem wel wil handhaven.

Trainer Driss El Akchaoui moet komende zaterdag opnieuw nog een aantal spelers vanwege vakantie missen. Voordeel hiervan is dat in de periode na 1 augustus een flink aantal spelers kon worden getest hetgeen tot nu toe naar tevredenheid verloopt. Een goede oefenperiode met 5 overwinningen tegen DVV’09, CVV Zwervers, Alexandria’66, Drechtstreek en Hellevoetsluis. Bij Binnenmaas leed Papendrecht haar enige nederlaag in augustus.

Zoals eerder vermeld werd de bekerwedstrijd bij Tricht, net als Binnenmaas ook onze competitietegenstander, met ruime cijfers gewonnen. Brett van der Sluijs was in deze wedstrijd met 2 assists en 2 goals belangrijk voor het team dat ook Helenio Baptista Varela 2 keer zag scoren. Invaller Levi Tomboka was verantwoordelijk voor onze 5e treffer.

Wij hopen op een ruime supportersgroep die het gedeeltelijk vernieuwde team graag eens aan het werk wil zien. Overigens waren afgelopen zaterdag in Tricht diverse Papendrechters het team achterna gereisd. Zoals gebruikelijk bij onze thuiswedstrijden wordt om 14.30 uur afgetrapt.

Op hetzelfde tijdstip beginnen de spelers van ons 2e selectie-elftal aan een wel heel bijzondere klus als aan de Parkweg in Papendrecht het eerste elftal van Drechtstreek op hen wacht. Beide teams wonnen hun eerste poulewedstrijd. De winnaar van deze wedstrijd doet dus een goede gooi naar een plaats in de knock-outfase van het bekertoernooi waarbij alleen de ploeg met het beste resultaat in de drie wedstrijden doorgaat. In tegenstelling overigens tot de poule waarin Papendrecht 1 speelt waarbij ook de nummer 2 uit de poule doorgaat.

Wij hopen uiteraard op 2 leuke en sportieve wedstrijden alsmede een positief resultaat op beide velden.